Ας γνωριστούμε

Μόλις μας βρήκατε; Διαβάστε πρώτα αυτή την ενότητα!
tsakf
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 07 Σεπ 2013, 10:14
Ονομα: Κώστας

Ας γνωριστούμε

Δημοσίευση από tsakf »

Εδώ γράφουμε λίγα λόγια για τον εαυτό μας και χαιρετίζουμε τα υπόλοιπα μέλη του forum.

Ο δημιουργός του θέματος ασχολείται με το Ελεύθερο και Ανοικτό Λογισμικό από το 1998, και σαν χόμπυ ασχολήθηκε με τα ηλεκτρονικά την δεκαετία του 1980. Οπότε αυτό είναι ένα come-back, για να υπάρξει ξανά μια επαφή με το αντικείμενο. Βέβαια όλα τώρα είναι διαφορετικά (30 χρόνια μετά), αλλά έτσι έχει ξανά την φρεσκάδα του νέου και το ανάλογο ενδιαφέρον.
Άβαταρ μέλους
JohnVita
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: 05 Σεπ 2013, 00:15
Ονομα: Γιάννης

Re: Ας γνωριστούμε

Δημοσίευση από JohnVita »

Χαιρετώ τα μέλη αυτής της προσπάθειας.

Ξεκίνησα κι εγω περίπου το 1981 σαν σπουδαστής στα ηλεκτρονικά και μετά απο 30 χρόνια στον κλάδο αναπολώ και ελπίζω εδω να ξαναγεννηθεί το χόμπυ μου/μας.
kathgreg
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 09 Σεπ 2013, 18:35
Ονομα: Γρηγόρης

Re: Ας γνωριστούμε

Δημοσίευση από kathgreg »

Οι νέοι τον τελευταίο καιρό με φωνάζουν κύριε… μάλλον έχω μεγαλώσει. Έχω αρκετές δεκαετίες εμπειρίας στον χώρο του βιομηχανικού αυτοματισμού κυρίως με συστήματα plc, αλλά και κλασικό αυτοματισμό.
Τα ηλεκτρονικά τα έχω σαν hobby
Μια από τις πρώτες μου κατασκευές ήταν τα φωτάκια του KIT για το ποδήλατο μου στα 13 μου. Κάποια στιγμή θα σας το παρουσιάσω.
Άβαταρ μέλους
GeorgeVita
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 624
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 21:51
Ονομα: Γιώργος
Επικοινωνία:

Re: Ας γνωριστούμε

Δημοσίευση από GeorgeVita »

Καλώς ήλθατε!
Εύχομαι να βρίσκετε διάθεση και χρόνο να μοιραστείτε τις γνώσεις σας με τους αναγνώστες και τα μέλη μας.
gV
Άβαταρ μέλους
p.gabr
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: 11 Οκτ 2013, 13:04
Ονομα: Παναγιώτης

Re: Ας γνωριστούμε

Δημοσίευση από p.gabr »

Εύχομαι ότι καλύτερο στους οικοδεσπότες Θα σας παρακολουθώ
Αν και δεν έχω πολλά νέα να προσφέρω ,ούτε και να ζητήσω ,εάν γνωρίζω όμως κάτι ευχαρίστως να πω μια γνώμη
Άβαταρ μέλους
GeorgeVita
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 624
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 21:51
Ονομα: Γιώργος
Επικοινωνία:

Re: Ας γνωριστούμε

Δημοσίευση από GeorgeVita »

p.gabr έγραψε:Εύχομαι ότι καλύτερο στους οικοδεσπότες Θα σας παρακολουθώ...
Ευχαριστώ Παναγιώτη, καλώς ήλθες!
Προς το παρόν ο ιστότοπος μοιάζει με "αποθετήριο" ιδεών/εργασιών για ηλεκτρονικά κυκλώματα ή "αμφίδρομο blog" σε συνέχεια του http://www.acomelectronics.com/el_GeorgeVitaNotes/ Η βασική ιδέα είναι ότι ο αναγνώστης (όχι απαραίτητα το "μέλος") βλέπει όλο το περιεχόμενο το οποίο θα εμπλουτίζουμε σιγά σιγά. Η εγγραφή/σύνδεση χρειάζεται για τον σχολιασμό η την χρήση των εργαλείων της πλατφόρμας του forum. Κάνε λοιπόν την "παρακολούθησή" σου και όποτε θέλεις μπες και 'σύ στην ομάδα των "παρακολουθούμενων" δημιουργώντας νέα θέματα ή σχολιάζοντας στα υπάρχοντα!
bchris
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: 12 Ιαν 2014, 15:49
Ονομα: Chris

Re: Ας γνωριστούμε

Δημοσίευση από bchris »

Καλως σας βρηκα κι εγω.
Με γεια :)
Texnikos
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 12 Ιαν 2014, 11:43
Ονομα: Ploutarchos

Re: Ας γνωριστούμε

Δημοσίευση από Texnikos »

Χαιρετο το forum :P
Άβαταρ μέλους
GeorgeVita
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 624
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 21:51
Ονομα: Γιώργος
Επικοινωνία:

Re: Ας γνωριστούμε

Δημοσίευση από GeorgeVita »

bchris έγραψε:Καλως σας βρηκα κι εγω.
Με γεια :)
Καλώς ήλθες Χρήστο, ευχαριστώ!
Texnikos έγραψε:Χαιρετο το forum :P
Καλώς ήλθες Πλούταρχε!

Να χαιρετίσω και τους λοιπούς "νέους" ...
Άβαταρ μέλους
manolena
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: 02 Φεβ 2014, 16:45
Ονομα: Μάνος
Επικοινωνία:

Re: Ας γνωριστούμε

Δημοσίευση από manolena »

Καλή σας μέρα!

Με κάποια παιδιά εδώ μέσα, γνωριζόμαστε ήδη. Και αυτό είναι πολύ ευτυχές, μιας και προσωπικά αυτό με τιμά που τους ξαναβρήκα. Είμαι ο Μάνος, είμαι εραστής της τέχνης (ερασιτέχνης) των Ηλεκτρονικών απο άποψη, η κύρια απασχόλησή μου είναι η εργασία σαν ιπτάμενος μηχανικός στα ελικόπτερα S-70B-6 του Πολεμικού Ναυτικού και χαίρομαι ιδιαίτερα τους "καθαρούς" και "ευήκοους" χώρους για εναπόθεση ιδεών! Εύχομαι στο Γιώργο καλή δύναμη και σε όλους σας Καλή και γεμάτη υγεία Χρονιά!
My way of learning is trial and error.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Εισαγωγή”